Příběh Kavala

Příběh Kavala - z lásky ke koním a k dobré kávě...
 

Tak na začátek, proč KavaloKavalo je český fonetický přepis italského Cavallo, což znamená kůň. Tom a Lucka koně milují, vlastní a pravidelně jezdí. Káva - stejně tak milují i vůni dobré výběrové kávy a tu vám chtěli přiblížit. Love - láska ke koním, k přírodě, k dobré kávě a k dobrému životu obecně. Tom Hybl, zakladatel Kavala, odborník na technologie na přípravu kávy a milovník kávy přinesl své zkušenosti ze světa kávy a kávových technologií do ČR. Několik let pracoval pro výrobce kávovarů na filtrovanou kávu – firmu FETCO a procestoval při své práci celou Evropu a dálný východ, kde se setkával s odborníky z kávového sektoru, majiteli pražíren a Coffee shopů. Spolu s Miguelem, kolumbijským farmářem a Francescem, vynikajícím italským pražičem, se podílel na vzniku špičkové pražírny Nordic Roasting v dánské Kodani, která je nyní dvorním dodavatelem kávy do všech Kavalo kávoték. Kávu pražíme v Nordic Roasting na pražičce Diedrich CR-25, která je špičkovým nástrojem pro perfektní výsledek pražení. Ať Vám káva chutná!

 
Kavalo Coffee House - světový koncept kávoték pro každé české a moravské město...
 
Malé krámky s kávou jsou běžnou součástí mnoha měst po celém světě. Místo, kde si můžete vybrat kávu, která vám chutná, před nákupem ji ochutnat a pak se vždy vracet pro tu kávovou dobrotu... Není potřeba velký prostor, ale bezbřehé nadšení pro kávu, znalost přípravy a kávových technologií a je potřeba blízce spolupracovat s pražírnou, která mistrně praží skvělou výběrovou kávu. To všechno máme a to vše vám v Kavalo kávotéce nabízíme. A pro Ty, kteří to mají k nám daleko, nabízíme naše produkty v přehledném e-shopu. Vyberte si, zašleme Vám skvělou kávu až do Vašich domovů, kanceláří nebo kaváren.
 
Přáli bychom si, abyste do Kavala chodili nejen pro dobrou kávu, ale i pro slunce z kávovníkovým farem, které v každém zrnku kávy je a my k ní proto s respektem a láskou přistupujeme. Uvědomujeme si, kolik práce bylo zapotřebí, aby ta skvělá káva dorazila až k vám. Proto spolupracujeme s pražírnami, které jsou v bezprostředním kontaktu s farmáři, férově jim platí za kvalitní sklizeň a podporují projekty spojené s jejich rozvojem. Také bychom si přáli, abyste přistupovali k životnímu prostředí stejně zodpovědně, jak se snažíme i my. Šálky Huskee, ve kterých servírujeme kávu jsou vyrobeny ze slupek z kávových třešní a pokud si je od nás koupíte na kávu s sebou, na každou další kávu do těchto šálku dostanete slevu 5Kč. Kelímky a víčka na kávu s sebou jsou vyrobené z cukrové třtiny a jsou plně kompostovatelné. Odpad z obchodu třídíme na plastové obaly, papír, popř. láhve. 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení