Příběh Kavala

Příběh Kavala - z lásky ke koním a k dobré kávě...
 

Tak na začátek, proč KavaloKavalo je český fonetický přepis italského Cavallo, což znamená kůň. Tom a Lucka koně milují, vlastní a pravidelně jezdí. Káva - stejně tak milují i vůni dobré výběrové kávy a tu vám chtěli přiblížit. Love - láska ke koním, k přírodě, k dobré kávě a k dobrému životu obecně. Tom Hybl, zakladatel Kavala, odborník na technologie na přípravu kávy a milovník kávy přinesl své zkušenosti ze světa kávy a kávových technologií do ČR. Několik let pracoval pro výrobce kávovarů na filtrovanou kávu – firmu FETCO a procestoval při své práci celou Evropu a dálný východ, kde se setkával s odborníky z kávového sektoru, majiteli pražíren a Coffee shopů. Spolu s Miguelem, kolumbijským farmářem a Francescem, vynikajícím italským pražičem, se podílel na vzniku špičkové pražírny Nordic Roasting v dánské Kodani, která je nyní dvorním dodavatelem kávy do všech Kavalo kávoték. Kávu pražíme v Nordic Roasting na pražičce Diedrich CR-25, která je špičkovým nástrojem pro perfektní výsledek pražení. Ať Vám káva chutná!

 

Kavalo_image_02_1

Kavalo Coffee House - koncept kávoték pro každé české a moravské město.
 
Malé krámky s kávou jsou běžnou součástí mnoha měst po celém světě. Místo, kde si můžete vybrat kávu, která vám chutná, před nákupem ji ochutnat a pak se vždy vracet pro tu kávovou dobrotu... Není potřeba velký prostor, ale bezbřehé nadšení pro kávu, znalost přípravy a kávových technologií a je potřeba blízce spolupracovat s pražírnou, která mistrně praží skvělou výběrovou kávu. To všechno máme a to vše vám v Kavalo kávotéce nabízíme. A pro Ty, kteří to mají k nám daleko, nabízíme naše produkty v přehledném e-shopu. Vyberte si, zašleme Vám skvělou kávu až do Vašich domovů, kanceláří nebo kaváren.
 
Přáli bychom si, abyste do Kavala chodili nejen pro dobrou kávu, ale i pro slunce z kávovníkovým farem, které v každém zrnku kávy je a my k ní proto s respektem a láskou přistupujeme. Uvědomujeme si, kolik práce bylo zapotřebí, aby ta skvělá káva dorazila až k vám. Proto spolupracujeme s pražírnami, které jsou v bezprostředním kontaktu s farmáři, férově jim platí za kvalitní sklizeň a podporují projekty spojené s jejich rozvojem. Také bychom si přáli, abyste přistupovali k životnímu prostředí stejně zodpovědně, jak se snažíme i my. Šálky Huskee, ve kterých servírujeme kávu jsou vyrobeny ze slupek z kávových třešní a pokud si je od nás koupíte na kávu s sebou, na každou další kávu do těchto šálku dostanete slevu 5Kč. Kelímky a víčka na kávu s sebou jsou vyrobené z cukrové třtiny a jsou plně kompostovatelné. Odpad z obchodu třídíme na plastové obaly, papír, popř. láhve. 
 
Zpět do obchodu