Jak nastavit hrubost mletí kávy v kávovaru

Nastavení hrubosti mletí kávy v kávovaru se může lišit v závislosti na konkrétním typu kávovaru, který používáte. Zde je obecný postup, který by měl platit pro většinu kávovarů:

  • Zkontrolujte, zda je váš kávovar vybaven nastavitelnou mlecí jednotkou. Některé levnější modely nemusí umožňovat úpravu hrubosti mletí.
  • Pokud je váš kávovar vybaven nastavitelnou mlecí jednotkou, obvykle se nachází někde v blízkosti nádoby na kávu. Mohlo by to být kolečko, tlačítko nebo posuvný ovladač.
  • Některé kávovary mají číselné stupnice, které označují různé úrovně hrubosti. Jiné mohou mít jednoduše označení jako "hrubé" a "jemné". Zkontrolujte návod k použití vašeho kávovaru, abyste zjistili, jaké konkrétní označení se používá.
  • Začněte s nastavením hrubosti na střední úroveň a vyzkoušejte, jaký druh kávy se vám líbí. Pokud je mletí příliš hrubé, vaše káva může být příliš slabá. Pokud je mletí příliš jemné, může dojít k přepálení kávy a výsledný nápoj může být hořký.
  • Postupně upravujte hrubost mletí podle svých preferencí. Pokud chcete silnější kávu, zkuste mletí zjemnit. Pokud chcete slabší kávu, zkuste hrubší mletí.
  • Doporučuje se vyzkoušet různé úrovně hrubosti, abyste našli tu, která nejlépe vyhovuje vašim preferencím chuti.

Hrubost_mletí

Jaké je ideální hrubost mletí kávy

Ideální hrubost mletí kávy závisí na několika faktorech, jako je způsob přípravy kávy (např. espresso, french press, překapávač), preferovaná síla a chuť kávy a také na samotném kávovaru. Nicméně, zde je několik obecných doporučení:

Espresso: Pro přípravu espressa se obvykle doporučuje střední až jemné mletí kávy. Správně namletá káva by měla být jemná, ale ne jemnější než prášek na pečení. Hrubší mletí může vést ke slabšímu a vodovému espressu, zatímco příliš jemné mletí může způsobit příliš silnou a hořkou kávu.

Překapávač: Při použití překapávače se obvykle doporučuje střední až hrubé mletí kávy. Hrubší mletí pomáhá kontrolovat rychlost extrakce a zabraňuje tomu, aby se káva stala příliš hořkou. Příliš jemné mletí může vést k příliš silnému extraktu a hořkosti.

French press: Pro přípravu kávy ve french pressu se často doporučuje hrubší mletí. Hrubší mletí pomáhá oddělit kávu od vody a vytváří plnější a olejnatější chuťový profil. Jemnější mletí by mohlo vést k zakalenému a kalnějšímu nápoji.

 

Další tipy na zajímavé články:

Zpět do obchodu