Proč Kavalo Coffee House?

Z lásky ke koním a k dobré kávě...
 
Asi to tak mělo být... je asi první věc, která nás napadne, když máme něco o nás napsat. Tak na začátek proč Kavalo? Kavalo je český fonetický přepis italského Cavallo, což znamená kůň. Koně milujeme, vlastníme a pravidelně jezdíme. Káva - stejně milujeme i vůni dobré výběrové kávy a tu jsme vám chtěli přiblížit. Love - láska ke koním, k přírodě, k dobré kávě a k dobrému životu obecně. 
 
Rádi cestujeme, a malé krámky s kávou jsou běžnou součástí mnoha měst po celém světě. Místo, kde si můžete vybrat kávu, která vám chutná, před nákupem ji ochutnat a pak se vždy vracet pro tu černou dobrotu... To nám ve Frýdku-Místku chybělo. Není potřeba velký prostor, ale bezbřehé nadšení pro kávu, znalost přípravy a kávových technologií a je potřeba mít přátelé, kteří praží skvělou kávu. To všechno máme a to vše vám zde nabízíme. A pro Ty, kteří to mají k nám daleko nabízíme naše produkty zde. Vyberte si, zašleme je Vám až do Vašich domovů, kanceláří nebo kaváren.
 
Přáli bychom si, abyste k nám chodili nejen pro dobrou kávu, ale i pro slunce z kávovníkovým farem, které v každém zrnku kávy je a my k ní proto s respektem a láskou přistupujeme. Uvědomujeme si, kolik práce bylo zapotřebí, aby ta skvělá káva dorazila až k vám. Proto spolupracujeme s pražírnami, které jsou v bezprostředním kontaktu s farmáři, férově jim platí za kvalitní sklizeň a podporují projekty spojené s jejich rozvojem.
 
Také bychom si přáli, abyste přistupovali k životnímu prostředí stejně zodpovědně, jak se snažíme i my. Šálky Huskee, ve kterých servírujeme kávu jsou vyrobeny ze slupek z kávových třešní a pokud si je od nás koupíte na kávu s sebou, na každou další kávu do těchto šálku dostanete slevu 5Kč. Kelímky a víčka na kávu s sebou jsou vyrobené z cukrové třtiny a jsou plně kompostovatelné. Odpad z obchodu třídíme na plastové obaly, papír, popř. láhve. Použitou kávovinu využíváme jako hnojivo na zahradě, svědčí zejména levanduli, kterou na zahradě milujeme.